|  |  | 

Flegamina Uroda

Metody naturalne

Metody naturalne
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

medycyna (41)U większości medyków, podobnie jak u zwykłych ludzi hasło „medycyna naturalna” niestety nie kojarzy się najlepiej. Gdy słyszymy te dwa słowa na myśl przychodzą nam szamani, oszuści i hochsztaplerzy, którzy każą płacić sobie za zabiegi o zerowej wartości – jeśli nawet komuś pomogły to w następstwie efektu placebo.

Tymczasem medycyna naturalna to nie tylko oszuści, karzący pacjentom spożywać własny mocz i stosować inne, równie idiotyczne metody. Do łask powoli wracają zioła, które potrafią wspomóc leczenie bardzo wielu przypadłości. Melisa np. pomaga w leczeniu bezsenności (choć jeśli stosuje się ją codziennie, pacjent szybko uodparnia się na jej działanie). Wywar z pokrzywy działa przeczyszczająco, roślina ta okazuje się nieoceniona w sytuacjach, w których organizm wymaga pilnej detoksykacji. Zastosowanie w medycynie znajdują też konopie indyjskie, z których robi się nielegalną marihuanę. Stanowią znakomity środek przeciwbólowy, wykorzystuje się je np. u pacjentów cierpiących na stwardnienie rozsiane.

Inne wpisy o farmacji oraz medycynie:

metody-naturalne

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Dermatologia estetyczna

    Dermatologia estetyczna

    Dermatologia Problemy ze skórą pojawiają się szczególnie często w wieku nastoletnim. Człowiek jest wtedy jeszcze niedojrzały psychicznie i zazwyczaj słabo radzi sobie z takimi sytuacjami. Uderzają znacząco w pewność siebie oraz akceptację własnego ciała. Z uwagi na to warto zapobiegać i reagować już na pierwsze objawy problemów z trądzikiem. Doskonałym pomysłem jest zgłaszanie się do