|  |  | 

Decanabol Lekarze

Omdlenia

Omdlenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Omdlenie jest to krótkotrwała utrata przytomności spowodowana zwykle efektem zmniejszenia dopływu krwi do mózgu; mdlejący człowiek upada i w takiej pozycji krew szybciej dociera do mózgu i świadomość wraca po kilkunastu sekundach. Jeśli omdlenia, (które same w sobie nie są zbyt groźne, o ile przy upadku nie dojdzie do jakiegoś urazu) zdarzają się jednak dosyć często koniecznie trzeba znaleźć ich przyczynę, gdyż omdlenia mogą być łagodne spowodowane na przykład ze sporadycznym nagłym spadkiem ciśnienia krwi i zwolnienia akcji serca ( przed samym omdleniem mogą wystąpić mroczki przed oczami, uczucie duszności, szum w uszach); dzieje się tak podczas długotrwałego stania na przykład w tłumie, w wysokiej temperaturze lub dusznym pomieszczeniu, ale omdlenia mogą być także poważne nawet zagrażające życiu. Najczęściej te ?poważne? są związane z zaburzeniami pracy serca, które pompuje zbyt małą ilość krwi w związku z tym mózg jest niedotleniony; podobnie dzieje się, gdy mdlejąca osoba ma zwężone tętnice szyjne. Takie omdlenia zwykle są nagłe i niepoprzedzone żadnymi znakami ostrzegawczymi.
Inną przyczyną omdlenia może być utrata dużej ilości krwi w wyniku jakiegoś urazu na przykład wypadku samochodowego, lub przy zażywaniu niektórych leków.
Osobę omdlałą najlepiej jest ułożyć z nogami powyżej poziomu głowy, aby krew dotarła do mózgu.

Inne wpisy o farmacji oraz medycynie:

omdlenia

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Zabiegi medycyny estetycznej

    Zabiegi medycyny estetycznej

    Pielęgnacja skóry Bez względu na wiek warto dbać o kondycję skóry. Dzięki temu możemy cofnąć wczesne procesy starzenia się i sprawić, że zmarszczki pojawią się o wiele później. Wbrew pozorom ma to ogromny wpływ na stan tkanek. Jednak istotne jest, aby wszystkie stosowane preparaty był odpowiednio dobrane. Należy wziąć pod uwagę zarówno problemy z jakimi