|  |  | 

Flegamina Uroda

Psychika

Psychika
1 vote, 4.00 avg. rating (79% score)

rp_lekarz2.jpgKażdy chce żyć jak najdłużej. Mając na myśli dobrostan, bierzemy pod uwagę nie tylko ciało, ale też i duszę. Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak fizyczne.

Łatwiej jest skorzystać z pomocy specjalisty, gdy doskwiera nam ciało. Gdy widzimy, że cierpi nasze zdrowie psychiczne, trudniej jest udać się po pomoc. A wszystkie choroby wymagają leczenia. Nie ważne, czy szwankuje nerka, noga, a może właśnie psychika. Pomoc lekarza bądź psychologa czy terapeuty jest konieczna, aby przywrócić dobre zdrowie.

Zdrowie psychiczne to często pomijany aspekt. Wstydzimy się na ten temat rozmawiać, nawet z rodziną czy znajomymi. Z drugiej strony nie mamy problemu z opowiadaniem o wizycie u dentysty, gastrologa czy też innego lekarza. Psychiatria to wciąż temat tabu. Niestety, przez to wiele osób jest skazanych na cierpienie w ukryciu. Stygmatyzacja osób z zaburzeniami psychicznymi w Polsce jest wciąż znacząca. Z tego powodu osoby bardzo często rezygnują z jakiegokolwiek leczenia, mimo że życie bez niego potrafi być naprawdę nieznośne.

………………………………………
źródło: http://bonusiki.pl/

Inne wpisy o farmacji oraz medycynie:

psychika

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Dermatologia estetyczna

    Dermatologia estetyczna

    Dermatologia Problemy ze skórą pojawiają się szczególnie często w wieku nastoletnim. Człowiek jest wtedy jeszcze niedojrzały psychicznie i zazwyczaj słabo radzi sobie z takimi sytuacjami. Uderzają znacząco w pewność siebie oraz akceptację własnego ciała. Z uwagi na to warto zapobiegać i reagować już na pierwsze objawy problemów z trądzikiem. Doskonałym pomysłem jest zgłaszanie się do