|  |  | 

Flexagen Zdrowie

Psychosomatyka

Psychosomatyka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

zdrowie (2)Jeszcze do niedawna ani przedstawiciele służby zdrowia (pielęgniarki, pacjenci), ani zwykli obywatele korzystający z usług medycznych, ani osoby podejmujące ważne dla obszaru, jakim jest medycyna, decyzje (jak na przykład ministrowie zdrowia w poszczególnych państwach) nie doceniali wpływu, jaki problemy natury osobistej mogą wywierać na zdrowie fizyczne. Tymczasem sfer tych absolutnie nie powinno się traktować rozłącznie. Udowodniono, że wiele nawet poważnych chorób, ma podłoże psychosomatyczne. Również te spośród dysfunkcji organizmu, których na pewno byśmy o to nie podejrzewali, gdyby nie udało się ustalić związku przyczynowo skutkowego. Przykład? Alergie.

Nieprzypadkowo szarlatani zajmujący się homeopatią lub znachorstwem mogą osiągać pewne sukcesy, podobnie jak wszelkiej maści religijni uzdrawiacze. Efekt placebo okazuje się działać na mniej więcej jedną trzecią społeczeństwa, a wśród osób wierzących w cudowne uzdrowienia odsetek ten jest – co raczej logiczne – zdecydowanie większy.

Inne wpisy o farmacji oraz medycynie:

psychosomatyka

ABOUT THE AUTHOR

Related Articles

  • Medycyna estetyczna Warszawa

    Medycyna estetyczna Warszawa

    Medycyna estetyczna Dla każdej kobiety wygląd jest niezwykle ważny. Nie ma nic złego w tym, że stale chcemy coraz bardziej poprawiać swoją urodę. Jest to nawet uzasadnione w momencie, kiedy starzejemy się i nasze ciało traci na jędrności, a jego kondycja z roku na rok staje się coraz gorsza. Warto wtedy zdecydować się na bardziej